سپیراد
خانه / آب صابون / قیمت خرید آب صابون فلزکاری

قیمت خرید آب صابون فلزکاری

امروزه کارخانجات بسیاری در زمینه صنعت به فعالیت میپردازند که جهت تسهیل امور صنعتی و تولید محصولات صنعتی خود به روغنهای آب صابون نیاز دارند و به محصولات کارخانجاتی نیاز دارند که تولید کننده آب صابون میباشند. 

در این راستا مایع خنک کننده آب صابون و مایع روان کننده آب صابون کاربردهای فراوانی در صنعت دارند. و تعدادی از تولیدکنندگان به تولید این محصولات اهتمام می ورزند و محصولاتشان کمک شایانی به عرصه صنعت و تولید میکند.

کاربرد عمده آب صابون به عنوان روغن روانکاری در صنایع فلزکاری در سطح گسترده ای به چشم می خورد. قیمت این نوع محصولات در بازارهای خرید و فروش پایین است.
درصنایع فلزکاری که مقصد تبدیل فلزات به اشکال مختلف می باشد، استفاده از روغن های روانکاری مانند آب صابون بسیار گسترده است، استفاده از آب صابون های متداول تولیدشده برپایه مواد نفتی می تواند صدمات جبران ناپذیر به کارگران وارد نماید که این از مضرات آب صابون صنعتی میباشد، از این رو توصیه می شود از آب صابون های نانو با پایه مواد اولیه زیستی استفاده شود.

روغن آب صابون نانو بر پایه روغن گیاهی زیست ساختار بوده و به عنوان کولانت سنتزی مطرح میگردد. همچنین msds روغن z1 شرکت آذر شیمی رازی با روغن پایه مرغوب و با کیفیت با ویسکوزیسته و دانستیه استاندارد برای مصرف مجموعه های صنعتی طراحی و تولیده گردیده است.

قیمت خرید آب صابون فلزکاری

تولید کنندگان برتر آب صابون در کشور

تولید کنندگان برتر آب صابون در کشورتولیدکنندگان بسیاری در زمینه تولید آب صابون در کشور به فعالیت میپردازند، که از جمله ی آنها میتوان به گروه تولیدی و تحقیقاتی راسا اشاره کرد. این گروه  که برترین  تولید کننده روغن آب صابون در کشور است با در اختیار داشتن دانعش و تخصص بالا در ساخت انواع روغن های حل شونده (آب صابون) یکی از برترین تولیدکنندگان در کشور به شمار می آید. 

کارشناسان فنی این شرکت با دانش و آگاهی از مشکلات موجود در صنعت و پیامدهای خطرناک زیست محیطی و ایمنی آن اقدام به تولید این روغن ها نموده است.

روغن آب صابون راسا نسبت به سایر روغن های موجود در بازار از لحاظ مسائل ایمنی ، بهداشتی و زیست محیطی برای مصرف کنندگان از کیفیت و استاندارد بالایی برخوردار است. 

فرمول روغن اب صابون های این شرکت در مقایسه با محصولات مشابه حاوی روغن های معدنی کمتر و در نتیجه کشش سطحی پایین روغن با سطح قطعه میشوند و همین امر موجب مصرف بسیار پایین این محصول و با صرفه تر بودن آن در مقایسه با سایر محصولات مشابه میباشد.

مراکز تهیه آب صابون در تهران

مراکز تهیه آب صابون در تهرانطرز تهیه آب صابون صنعتی:

برای این منظور ابتدا ۸۰۰ کیلو اسید اولئیک صنعتی را با ۸۰۰ کیلو روغن پایه معدنی با فلش ۱۱۰_۱۲۰ در داخل راکتور که توسط سیستم حرارت غیر مستقیم گرم میشود. با گردش روغن داغ در دیواره بیرونی راکتور و کوئل های داخل آن به دمای ۵۰ درجه سانتیگراد میرسد. در این دما ۵۰۰ گرم گلیسرین منو استئارات با نام تجاری GMS به داخل آن ریخته شده و کاملا ذوب میشود. طبق این روش ساخت روغن آب صابون مواد حدود ۳۰ دقیقه در همین دما هم زده میشوند. بعد به مواد اجازه میدهیم تا به دمای محیط رسیده سپس ۳۹۰ کیلو تری اتانول آ را به آن اضافه کرده و کامل مخلوط میکنیم. بعد از ۳۰ دقیقه میکس به ان ۸۰۰۰ کیلوگرم روغن ۱۰ را به آن اضافه کرده و کامل میکس نموده حدود ۵ساعت بدون گرما مخلوط میکنیم تا واکنش کامل گردد. بعد از پایان عملیات در داخل یک بشر ۵۰۰ سی سی آب نرم ریخته و مقداری از محصول نهایی ۱۰ سی سی از آن روی ۱۰۰ سی سی آب ریخته اگر با هم زدن محصول شیری رنگ شد آب صابون تراشکاری آماده است. طبق این فرمول روغن آب صابون در فصل زمستان برای پایین آوردن نقطه ریزش آن پارافین کلردار به میزان ۲۰۰ گرم برای هر بشکه محصول آماده در حین مخلوط کردن ۳۰ دقیقه مانده به پایان عملیات ریخته میشود.برای بدست آوردن باز شدن سریع روغن برش در آب می شود در طول آخر عملیات مقدار ۵ کیلو گرم اسید سولفونیک را به همراه ۵۰ لیتر آب به آن اضافه کرد. 

موارد استفاده از آب صابون چیست؟

موارد استفاده از آب صابون چیست؟آب صابون صنعتی چیست؟

حال این سوال پیش می آید که اصلا آب صابون چیست؟ آب صابون با نام های روغن حل شونده یا روغن محلول در آب نیز شناخته میشود. آب صابون ها دارای انواع متعددی از جمله آب صابون روغنی، آب صابون روغنی نانو، آب صابون سنتتیک، آب صابون بیو کولنت، آب صابون نانو و … میباشد و کاربردهای مختلفی همچون روانکار آب صابون صنعتی، آب صابون فلزکاری، تراشکاری و صنعتی میباشد. روغن آب صابون، روغنی است که با آب به راحتی مخلوط میشود و به این منظور امولوسیون پایداری تشکیل میدهد که به شکل محلول شیری رنگ است. پایداری و مقاومت بالای امولوسیون و محافظت در برابر خوردگی و زنگ زدگی از مزایای این محصول به شمار می آید.

پخش عمده آب صابون در کشور

پخش عمده آب صابون در کشورآب صابون بهران یکی از محصولات شرکت نفت بهران میباشد که به عنوان بزرگترین تولیدکننده آب صابوندر ایران محصولات خود را در این زمینه به صورت عمده در بازار پخش مینماید. 

روغن های روانکاری که همان نام تجاری آب صابون میباشند وظایفی چون روانکاری ابزار و قطعات فلزی، خنک کننده و انتقال گرما و همچنین شستن براده ها و تراشه ها و تمیز کردن سطح را دارند.این کارها در ضمن انجام واکنش های شیمیایی بین مواد فعال روغن و سطح انجام میشود. 

لیست قیمت فروش آب صابون

لیست قیمت فروش آب صابونآب صابون یا همان روغن حل شونده نوعی روغن است که در صنعت کاربردهای فراوانی دارد. چون روغن در آب حل نمیشود پس نیاز به ماده ای به نام امولسیفایر دارد که به آن اضافه گردد. وقتی آب را با روغن آب صابون حل میکنند دانه های روغن در سراسر آب پخش میشود. به این ماده که در صنعت قطعه سازی کاربرد فراوانی نیز دارد آب صابون صنعتی یا آب صابون تراشکاری نیز میگویند.

از آنجاییکه روغن های پایه مورد مصرف در مواد اولیه آب صابون همگی مایه نفتی دارند لذا قیمت آب صابون تراشکاری نیز بر حسب نوسانات بازار نفتی دچار نوسان میشود. 

راهنمای نگهداری از آب صابون

راهنمای نگهداری از آب صابوننگهداری و حفاظت از بشکه های روغن آب صابون باید در محدوده دمای ۵-۳۵ درجه سانتیگراد و در فضای سرپوشیده و بدون تابش مستقیم نورآفتاب صورت گیرد. آب باران یا هر آب دیگر نباید به درون بشکه ها نفوذ نماید.عمر نگه داری از آنها حداقل یکسال است.

ویژگی های آب صابون با کیفیت بالا چگونه است؟

ویژگی های آب صابون با کیفیت بالا چگونه است؟یک آب صابون با کیفیت دارای ویژگی های بسیاری است که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

– دارای خاصیت روان کنندگی و خنک کنندگی عالی 

– اختلاط سریع با آب و تشکیل امولوسیون پایدار و همگن 

– مقاومت بالا ور مقابل تشکیل کف و رسوب

– قابلیت فیلتراسیون بسیار بالا

– عاری بودن از مواد مضری چون ترکیبات نیتریت، کلر، آمونیوم و …

– طول عمر و مقاومت بالا در برابر میکرو ارگانیسم ها 

– نگهداری و استفاده آسان 

– شستن براده ها و تراشه ها و تمیز کردن سطوح قطعه کار و ابزار برش

– سازگاری با افزودنی های قلیایی  

– کف نکردن

– سازگاری با آب سخت 

– مقاومت بالا در برابر بوگرفتگی 

– عدم نیاز به فسفات، استر و اسیدهای چرب جهت روانکاری

عرضه بدون واسطه آب صابون در کشور

عرضه بدون واسطه آب صابون در کشورامروزه خرید ارزان قیمت آب صابون تراشکاری از طریق تولیدکننده مستقیم این محصول امکان پذیر است. چرا که در این بین همه واسطه ها حذف و محصول به صورت مستقیم از کارخانه تحویل مشتری داده میشود. البته ناگفته نماند در این بین آب صابونهایی نیز هستند که قیمت پایین ولی کیفیتی نامطلوب داشته و در نتیجه سبب نارضایتی مشتری میگردند.

فروش آب صابون به قیمت درب کارخانه در کشور

فروش آب صابون به قیمت درب کارخانه در کشورروغن حل شونده آبشار یکی از پرطرفدارترین و پر مصرفترین روغن های حل شونده در ایران است. قیمت روغن اب صابون آبشار نسبت به محصولات بهران ارزانتر است. فروش انواع آب صابون آبشار به قیمت کارخانه در انواع بسته بندی های گالنی ۴لیتری و ۲۰ لیتری و همچنین بشکه ای ۲۱۰ لیتری ارائه میگردد.

مزیت های استفاده از آب صابون چیست؟

مزیت های استفاده از آب صابون چیست؟استفاده از آب صابونهای با کیفیت بالا، باعث افزایش طول عمر دستگاه و کاهش هزینه های ناشی از تعمیر میگردد.همچنین باعث کاهش یا حذف هزینه های تخلیه پساب و حفظ محیط زیست میشود. آب صابونها در صنعت به عنوان خنک کننده استفاده میشوند که در اصل روغن آب صابون میتواند به عنوان خنک کننده جهت کاهش گرمای ناشی از اصطکاک عمل کرده همچنین میتواند به عنوان روانکار اصطکاک را کاهش دهد. 

همچنین آب صابونها داری مضراتی نیز میباشند. 

مضرات آب صابون صنعتی

۱- زنگ زدگی قطعات 

میزان سرریز امولسیون در  روغن های آب صابون حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد در روز میباشد. بهترین راه عملی برای اینکار ساختن امولسیون جدید به صورت جداگانه و مخلوط کردن آن با امولسیون قدیمی است ، گرچه هنوز در بسیاری از کارگاه ها آب و امولسیون مستقیما به مخازن اضافه می گردد. در طی یک دوره از زمان این عمل خود سرانه قدرت امولسیون را تا حداکثر ۱:۴۰ و فراتر از آن کاهش می دهد . قدرت مقاومت چنین امولسیونی در برابر زنگ زدگی بسیار کم بوده و در نتیجه محصولات تولیدی به آسانی زنگ خواهند خورد. 

۲- دو فاز شدن امولسیون

اگر روغن محلول در آب از ابتدا یک انولسیون مناسب ، با پایدار بالا را تشکیل داد ، هر جدا شدگی فازی که از این به بعد رخ دهد تنها به دلیل سختی آب بوده است . مقدار سختی آب ، تعیین کننده سرعت دو فازی شدن امولسیون است. 

اگر سیالات امولسیون شونده ، به مدت طولانی درون بشکه ها که به صورت عمودی قرار گرفته اند ، نگه داری شوند ، انولیسیفایر ته نشین می شود . در این حالت روغنی که در قسمت بالای بشکه قرار گرفته است ، از نظر خاصیت تشکیل امولسیون ضعیف تر از روغنی است که در قسمت های پایین بشکه وجود دارند. 

در این صورت از سیال داخل یک بشکه ، امولسیون های یکنواخت و مشابه نخواهیم داشت ، لذا توصیه می گردد که بشکه ها به صورت افقی قرار گرفته شوند . هم زدن محتوای بشکه ها قبل از مصرف راهی دیگر برای مواقعی است که مجبور به قرار دادن بشکه ها به صورت عمودی هستیم. 

۳- بوی تعفن

روغن به جا  مانده در مخازن آب صابون ، حتی بعد از تخلیه و تمیز کردن با آب ، مکانی مناسب جهت رشد باکتری ها خواهند بود و باعث ایجاد بوی تعفن ، برای سیال جدید نیز میگردند . لذا توصیه می شود قبل از نظافت ، مسیر ها و کانال های عبور آب صابون های روغنی را شست و شو نمایید . این عمل باعث میگردد که مسیر ها و مخازن از هر گونه باکتری پاک گردیده و به این ترتیب دوباره به محلی مناسب برای نگه داری سیال جدید تبدیل خواهند شد . 

نشت احتمالی روغن های دیگر به مخزن آب صابون نیز می تواند رشد باکتری ها و تعفن ناشی از آن را تسریع کند . 

۴- آسیب های پوستی ناشی از روغن های حل شونده

امولسیون روغن های محلول در آب ، دارای PH حدود ۵.۸ می باشد . از آنجا که پوست انسان تا حدودی خاصیت اسیدی دارد تماس مداوم پوست با این امولسیون و هر نوع مواد شیمیایی دیگر از قبیل شوینده ها باعث خشک شدن پوست می شود . پوست خشک مستعد مبتلا شدن به جراحت و زخم است . در پارچه های کتانی و کهنه ها که معمولا در محیط کارگاه ها استفاده می شوند براده های فلزی به دام افتاده اند ، هنگامی که این پارچه ها روی پوست خشک کشیده می شوند خراش های جزئی ایجاد کرده که باعث جراحت می شوند . به مرور زمان این جراحت ها عفونی شده و باعث خارش می شوند . استفاده از شوینده های ارزان قیمت و یا صابون هایی با قلیاییت بالا نیز این صدمات را تشدید می نماید. 

۵- بخارات و بوی زننده

بخارات و بوی زننده ، مسئله ای جدی در کار با آب صابون ها و نیز در روغن های خالص می باشد . اگر گرانروی یک روغن برای یک کار برد خاص کمتر از میزان مورد نیاز باشد ، در این صورت ماندگاری روغن بر روی سطح محصول کمتر خواهد بود ، که این عمل باعث روانکاری نا مناسب و تولید حرارت را در پی خواهد داشت . و حرارت تولید شده باعث ایجاد بخار و بوی تعفن میگردد . 

نمایندگی فروش آب صابون در ایران

نمایندگی فروش آب صابون در ایرانآب صابون نیز مانند هر محصول دیگر با توجه به کیفیت و بسته بندی با قیمت های متفاوتی در بازار به فروش میرسد. لذا برای خرید آب صابون متناسب با هرکار و فعالیت باید از مشاوران فروش آب صابون مشورت گرفت.

تفاوت انواع آب صابون در چیست؟

تفاوت انواع آب صابون در چیست؟تفاوت در بین آب صابون ها در نوع نواد اولیه و غلظت آنها میباشد.

آب صابون های درجه یک با استفاده از بهترین روغن های پایه تولیدشده و بوی بسیار کم و پایداری و عدم گندیدگی بسیار طولانی تری دارند، این نوع آب صابون ها قیمت بالاتری در مقایسه با دیگر آب صابونها دارند‌.به طور معمول نسبت ترکیب روغن حل شونده درجه یک با آب ۱ به ۲۰ است. آب صابون درجه ۲ دارای کیفیت بالاتری نسبت به درجه ۳ و به طبع کیفیت پایینتری نسبت به درجه یک است.اما این تفاوت کیفیت از عملکرد این محصول کم نمیکند.نسبت مخلوط کردن آب و روغن در این نوع از آب صابون نیز همان ۱ به ۲۰ است. البته با توجه به اینکه دستگاه روی چه موادی کار میکند این نسبت تغییر میکند. 

و اما آب صابون درجه ۳ دارای غلظتی کمی پایینتر نسبت به دو مدل قبلی است و درصد اختلاط آب و روغن آن ۱ به ۱۵ است.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
زهرا خلیلی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120493968
آدرس کانال: SepiradCo@
پست الکترونیکی: SepiradCo@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

صادرات آب صابون به صورت عمده با تانکر

صادرات آب صابون درجه یک به عراق و افغانستان

صادرات آب صابون درجه یک و درجه دو به عراق و افغانستان به صورت بدون …

دیدگاهتان را بنویسید